PRIPRAVUJEME NOVÚ VÝSTAVU

PRIPRAVUJEME NOVÚ VÝSTAVU

Počas Noci múzeí a galérií, v sobotu, 18. mája sprístupnime v Múzeu školstva a pedagogiky novú výstavu M_2016. 

Výstava predstavuje, ako sa Múzeum školstva a pedagogiky - fondová a pamäťová inštitúcia so špecializáciou na dejiny školstva a pedagogiky, dostala k historickej budove školy, a prečo to pre ňu bol taký významný počin. Zároveň zachytáva idey a vízie na pretvorenie budovy, v ktorej sa v minulosti vzdelávalo, na múzejné priestory. Približuje spoluprácu múzejníkov a architektov, ktorí ju pomohli premeniť do súčasnej podoby. Fotografie a údaje z niekoľkoročného procesu rekonštrukčných prác interiéru budovy dokumentujú, ako sa menila v čase. Téma príprav 50-tisícového zbierkového fondu, ktorý Múzeum školstva a pedagogiky spravuje, na sťahovanie z miesta, kde pôsobilo 20 rokov, odprezentuje, ako sa s touto náročnou úlohou popasovali odborní pracovníci.

V sprievodnom programe o 20:00 hodine výstavu predstaví jej kurátorka Zuzana Kunšteková. Hosť, architekt a autor projektu rekonštrukcie budovy nového sídla MŠaP, Tomáš Čechvala porozpráva o procese tvorby projektu rekonštrukcie priestorov bývalej školy a jeho detailoch aj o význame budovy z pohľadu architekta. Spoločne si posvietime na zaujímavé miesta v nových priestoroch Múzea školstva a pedagogiky. 

Upozorňujeme návštevníkov, že prehliadka zahŕňa aj miesta, kam je vstup s deťmi na vlastné riziko. Vítané je priniesť si vlastnú baterku alebo mobilný telefón so svetlom. Tešíme sa na Vás! 

HĽADÁ SA KURÁTOR/KA

Do MŠaP hľadáme nové posily.