výstavy pre školy pre verejnosť kontakt

darujte 2% percentá na podporu múzea

Múzeum školstva a pedagogiky má partnera, ktorý dlhodobo podporuje jeho činnosť. Je ním občianske združenie Pro museum. Založili ho pracovníci múzea a za niekoľkoročné fungovanie bolo z jeho zdrojov podporených viacero činností múzea:

- kúpa vzácnych akvizícií
- podpora vedeckých seminárov
- vydávanie múzejno-historických publikácií
- organizovanie kultúrnych podujatí pre verejnosť
- nákup interaktívnych pomôcok na vzdelávacie programy pre školské skupiny žiakov

Boli sme úspešní vo viacerých grantových výzvach z oblasti kultúry, podpory vzdelávania, či umenia. Našou snahou je prostredníctvom občianskeho združenia rozširovať poznatky o školskej histórii a prispievať k jeho flexibilnejšej záchrane.

V minulosti sme vďaka prostriedkom z Pro musea zabezpečili historické repliky ku vzdelávacím programom Stredoveká škola, Od griflíka po plniace pero. Podporil sa vznik 3D filmu v projekte Od staroslovienskeho učilišťa po Univerzitu Istropolitana. Pri realizácii programu na slávnostných vernisážach využívame prostriedky na honorár pre účinkujúcich.
Vďaka tejto podpore môžeme spolupracovať so školskými múzejníkmi v zahraničí. 

abakus_na_programe_stredoveka_skola divadielko o zbierkovych predmetoch finisaz s petrom lipom kalamar-grifel-tabulka kostym_ucitelky                stretavka spoluziakov zs charkovska vernisaz filmovi reziseri vzdelavacie_repliky z ria do muzea s matejom tothom

Ak neviete, kam by ste venovali svoje 2% z daní, budeme vďační, ak si vyberiete Múzeum školstva a pedagogiky a občianske združenie Pro museum, ktoré pri ňom sídli.

Stačí vyplniť priložený formulár TU >>>

Ďakujeme Vám.