výstavy pre školy pre verejnosť kontakt

pre verejnosť > programy > leto v múzeu - nauč sa ako sa učilo

leto v múzeu - nauč sa ako sa učilo

V rámci spestrenia ponuky programu pre deti, ktoré v lete absolvujú denný letný tábor ponúkame možnosť počas augusta navštíviť výstavné priestory múzea. Aktuálna výstava MŠaP 00045 je pripravená pri príležitosti 45. výročia od založenia múzea a ponúka priestor na mnohé témy o dejinách školstva, ktoré sme využili pri vzdelávacích programoch. Od 1. 8. zároveň sprístupňujeme vynovenú putovnú výstavu Športovci v školských laviciach, ktorá vypovedá o spomienkach významných slovenských športovcov na časy, keď ešte sami boli žiakmi a študentmi.
Deti tak môžu absolvovať interaktívny vzdelávací program, kde používame repliky zbierkových predmetov, aby sme umocnili zážitok z toho, čo v múzeu uvidia a počujú.

Na výber ponúkame niekoľko programov, ktorý si môžete prispôsobiť téme tábora alebo dňa:
Povolaním múzejník - čo sa skrýva za prácou dokumentátora, kurátora či vedca?
V zdravom tele, zdravý duch - zacvičme si na hudbu s (súčasťou programu je ukážka športových školských pomôcok používaných na hodinách telesnej výchovy).
Od griflíka po plniace pero - píšem, píšeš, píšeme ako v minulosti.
Stredoveká škola
- ako sa učilo s voskovými tabuľkami, abakusom a čo to bola hlaholika.
Rozprávky v starom a novom šate - hravé čítanie a premietanie v múzeu.

v_plagat_tabory

Ak chcete absolvovať jeden z interaktívnych vzdelávacích programov, neváhajte nás kontaktovať. Počet miest je limitovaný.
Tešíme sa na vás!

Termín : 1. 8. - 30. 8. 2016
Otváracie hodiny : pondelok - piatok 9:00 - 15:00
                                streda - 9:00 - 19:00
Kontakt : 02/624 10 665, 0917 693 235, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.