výstavy pre školy pre verejnosť kontakt
noc_muzei-2012

Noc múzeí a galérií 2012

Aj tento rok sa naše múzeum zapojí do medzinárodnej Noci múzeí a galérií, ktorá sa uskutční v sobotu 19. mája 2012.

Brány múzea budú v tento deň otvorené o 10.00 až do polnoci.

Počas podujatia bude platiť do zapojených múzeí a galérií v Bratislave jednotné, zvýhodnené vstupné, ktoré zaplatíte v prvom navštívenom múzeu či galérii a do ostatných už máte vstup zdarma. K vstupenke dostanete aj program podujatia.
VSTUPNÉ je 1,5 € / OSOBA - za túto sumu môžete navštíviť viac ako 50 múzeí a galérií v našom hlavnom meste. Prvou návštevou vami vybraného múzea / galérie podporíte tú inštitúciu, ktorá vám je sympatická. Budeme radi, ak to bude práve naše múzeum!

Pripravili sme pre vás zaujímavý program:

Po celý deň si môžte pozrieť novú výstavu Spisovatelia v školských laviciach.
Mnohí sú už maturitnými otázkami...mnohí majú predpoklady, aby sa nimi stali...spisovatelia T. Janovic, L. Ballek, E. Farkašová, O. Feldeková, J. Banáš, D. Kapitáňová, D. Hevier, G. Murín, P. Rankov, E. Borušovičová, P. Nagyová-Džerengová, M. Hvorecký prijali pozvanie k rozhovoru na tému: ako si spomínajú na svoju školu - na obľúbených i menej obľúbených učiteľov, predmety, známky, lásky, spolužiakov, rozhodovania kam po základnej a strednej, na smelé či nesmelé začiatky, než sa stali skutočnými majstrami slova. Zaspomínali si s nami a my Vám ich pútavé výpovede spolu so školskými dokumentmi ponúkame prostredníctvom výstavy s názvom „Spisovatelia v školských laviciach". Dozviete sa, ako oni - spisovatelia rôznych generácií vnímali a prežívali dobu, v ktorej strávili svoje školské roky i ako tieto ovplyvnili a určili ich ďalšie smerovanie v živote. Určite stojí za to pristaviť sa pri každom z nich... možno v ich výpovediach nájdete aj niečo z vlastných školských spomienok. Vďaka spolupráci s Miestnou knižnicou Petržalka sa budete môcť aj začítať do knižiek, ktoré jednotliví autori označili za svoje najobľúbenejšie.

Taktiež si budete môcť vojsť do kabinetu a posedieť si v našej dobovej triede zo 60. rokov 20. storočia.

O 11.00 príďte na slávnostné vyhodnotenie projektu Zaostri na školu! a odovzdávanie cien víťazom.
Do projektu sa zapojilo 105 škôl z celého Slovenska. Jeho cieľom bolo pátranie po starých fotografiách škôl a školských interiérov a dokumentovanie toho, ako sa v priebehu rokov zmenili. Výsledky pátrania budú prezentované v našej dobovej triede a tiež si ich môžte pozrieť tu.

O 17.30 budú na školu a svoje spisovateľské začiatky spomínať majstri pera z našej novej výstavy.

Viac informácií o progame ostatných múzeí nájdete tu.